ZALETY

Najważniejszą zaletą naszych rozwiązań jest to, że są one dostarczane jako usługa (model Software-as-a-Service stosowany między innymi przez takie firmy jak Google). Ta formuła oznacza, że:

Szkoła nie musi posiadać żadnego dodatkowego sprzętu, takiego jak na przykład serwery, aby korzystać z programów. Wystarczy wpisać w okienko przeglądarki internetowej adres internetowy systemu i można rozpocząć jego użytkowanie. Dostarczamy kompletne i w pełni funkcjonalne rozwiązanie.
Szkoła nie musi niczego instalować. Do korzystania z programów wystarczy przeglądarka internetowa. Nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie ani żadne uciążliwe klucze licencyjne. Po zamówieniu aplikacji szkoła otrzymuje adres internetowy, login oraz hasło i od tego momentu może rozpocząć korzystanie z rozwiązań.
Szkoła nie musi się martwić o poprawne funkcjonowanie programów. Ponieważ są one dostarczane jako usługa, naszym zadaniem jest dbanie o jej poprawne funkcjonowanie. Dzięki temu nie ma problemu z usterkami szkolnych serwerów czy nieobecnością administratora.
Częścią usługi jest również usługa tworzenia kopii zapasowych wprowadzonych danych. Dzięki temu szkoła nie musi się martwić o wprowadzenie procedur wykonywania kopii zapasowych, zabezpieczania tych kopii, inwestowania w sprzęt niezbędny do wykonywania kopii, jak również nie musi się angażować w proces odtwarzania danych.
Kolejne aktualizacje oprogramowania również przestają być problemem. Każda kolejna wersja jest automatycznie instalowana na serwerach i korzystanie z niej możliwe staje się z chwilą jej pojawienia. Nie ma potrzeby szukać płyt CD z aktualizacjami, nie ma potrzeby niczego ściągać, nie trzeba szukać numeru licencji. Wszystko dzieje się automatycznie, a przede wszystkim bezpiecznie. Ponadto szkoła zawsze korzysta z najnowszej wersji oprogramowania - nie powstaje zatem problem "za starej wersji". W naszych rozwiązaniach nie istnieje problem migracji danych ze starej wersji do nowej, co wiąże się zwykle z dodatkowymi kosztami.
Sprzedaż programów w formie usługi powoduje, że nie ma już potrzeby martwić się o licencje. Pracownicy szkoły nie muszą obliczać na ilu komputerach będzie wykorzystywany system ani martwić się zakupem nowych licencji wraz z pojawieniem się nowych komputerów. Programy dostarczane jako usługi mogą być wykorzystywane na dowolnej liczbie komputerów, w tym również na komputerach domowych. Nie wymaga to ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.
Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo danych przechowywanych w programach. Dlatego też korzystamy z najnowszych rozwiązań technologicznych, żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo - szyfrowanie połączeń, systemy automatycznych kopii zapasowych, ochrona fizyczna i przeciwpożarowa, to tylko niektóre elementy sprawiające, że bezpieczeństwo jest silną stroną naszych rozwiązań.
Każde z naszych rozwiązań jest zaprojektowane w taki sposób, aby w jak największym stopniu nie ograniczało użytkownika. Nasze rozwiązania działają zarówno na komputerach z systemami Windows, jak i komputerach firmy Apple czy komputerach pracujących pod dowolną wersją systemu Linux. Programy działają również na niektórych urządzeniach mobilnych takich jak smartfony.
W cenie usługi udostępniamy dodatkowo dostęp do tzw. help-desk, czyli specjalistów z zakresu posługiwania się naszymi programami. Co odróżnia nas od konkurentów, to to, że nasi specjaliści mogą pracować równolegle z Klientem prowadząc go krok po kroku w jego programie. W przypadku powstania jakichkolwiek trudności, nasz specjalista może awaryjnie wykonać określoną operację bezpośrednio w programie Klienta, rozwiązując tym samym jego problem.
Każdy z naszych użytkowników ma również dostęp do multimedialnego Centrum Pomocy Rekte.pl, w którym zgromadzonych jest wiele materiałów szkoleniowych zarówno w formie pisanej, jak i w formie filmów wideo. Centrum czynne jest całodobowo, dzięki czemu nawet jeśli użytkownik natknie się na problem w środku nocy, będzie mógł sobie poradzić dzięki informacjom zgromadzonym w centrum pomocy.

Jak łatwo się przekonać, nasze programy mają wiele zalet. Wiele z nich wynika z formuły oprogramowanie jako usługa i sprawiają one, że nie warto wdrażać oferowanych przez inne firmy rozwiązań starego typu opartych na płycie CD z programem, który trzeba zainstalować we wszystkich szkolnych pracowniach.